Skip to main content
  1. 2.5, 2 a 1.5 mm imbusový klíč
    • 2.5, 2 a 1.5 mm imbusový klíč

    • Malé kombinované kleště

  2. Pre-prepared Extruder big gear (připravené velké kolo extruderu)
    • Pre-prepared Extruder big gear (připravené velké kolo extruderu)

    • Pre-prepared Extruder idler (přítlačná kladka extruderu)

    • Extruder body (tělo extruderu)

    • Fanmount (větráček)

    • Extruder small gear (připravené malé kolo extruderu)

  3. Motor extruderu (menší s nejdelším kabelem) Nasuňte malé kolo extruderu na hřídel motoru podle obrázku. Červík v kole by měl směřovat na rovnou plošku na hřídeli.
    • Motor extruderu (menší s nejdelším kabelem)

    • Nasuňte malé kolo extruderu na hřídel motoru podle obrázku.

    • Červík v kole by měl směřovat na rovnou plošku na hřídeli.

  4. Imbusovým klíčem 1.5mm utáhněte červík co nejvíce to jde.
    • Imbusovým klíčem 1.5mm utáhněte červík co nejvíce to jde.

  5. Šroub M3x8 se zápustnou hlavou
    • Šroub M3x8 se zápustnou hlavou

  6. 2mm imbusovým klíčem přišroubujte motor k tělu extruderu.
    • 2mm imbusovým klíčem přišroubujte motor k tělu extruderu.

  7. Hliníkový držák trysky Tryska Prusa MK2
    • Hliníkový držák trysky

    • Tryska Prusa MK2

    • Nasuňte trysku Prusa MK2 do držáku trysky co nejhlouběji to jde.

  8. Matky M3n Vložte matky do těla extruderu podle obrázku.
    • Matky M3n

    • Vložte matky do těla extruderu podle obrázku.

  9. Šrouby M3x12 Vsuňte držák trysky s tryskou do těla extruderu.
    • Šrouby M3x12

    • Vsuňte držák trysky s tryskou do těla extruderu.

    • Připevněte držák šrouby podle obrázku.

  10. Ložisko 625 Nasuňte ložisko 625 na hřídel připraveného velkého ozubeného kola.
    • Ložisko 625

    • Nasuňte ložisko 625 na hřídel připraveného velkého ozubeného kola.

  11. Vsuňte velké ozubené kolo do těla extruderu.
    • Vsuňte velké ozubené kolo do těla extruderu.

  12. Šroub M3x40
    • Šroub M3x40

    • Podložky M3w

    • Pružinka extruderu

    • Sestavte šrouby podle obrázku.

  13. Matky M3n Vložte matky do těla extruderu podle obrázku.
    • Matky M3n

    • Vložte matky do těla extruderu podle obrázku.

  14. Vložte připravené šrouby do těla přítlačné kladky. Dbejte na správnou orientaci kladky a šroubů (pružinka musí být na straně s výstupkem).
    • Vložte připravené šrouby do těla přítlačné kladky.

    • Dbejte na správnou orientaci kladky a šroubů (pružinka musí být na straně s výstupkem).

  15. Uchyťte přítlačnou kladku do těla extruderu. Šroubujte až do chvíle, kdy začne pružinka klást odpor. Uchyťte přítlačnou kladku do těla extruderu. Šroubujte až do chvíle, kdy začne pružinka klást odpor.
    • Uchyťte přítlačnou kladku do těla extruderu. Šroubujte až do chvíle, kdy začne pružinka klást odpor.

  16. Větráček 25x25x10mm (může být i ve verzi se 4 šrouby)
    • Větráček 25x25x10mm (může být i ve verzi se 4 šrouby)

    • Šrouby M2x14

    • Dbejte na správnou orientaci dílů (kabel větráčku by měl vycházet u levého horního rohu držáku větráčku a otevřená část držáku by měla být nahoře)

  17. Šrouby utáhněte 1.5mm imbusovým klíčem.
    • Šrouby utáhněte 1.5mm imbusovým klíčem.

  18. Zasuňte větráček s držákem na trysku podle obrázku. Zasuňte větráček s držákem na trysku podle obrázku.
    • Zasuňte větráček s držákem na trysku podle obrázku.

  19. Tryskové topení
    • Tryskové topení

  20. Nasuňte topení na trysku.
    • Nasuňte topení na trysku.

    • Otočte topení podle obrázku.

    • Zafixujte ho 2.5mm imbusovým klíčem.

  21. Kabel motoru
    • Kabel motoru

    • Kabely topení a větráčku

    • Kabel motoru provlíkněte mezi horní hlazenou tyčí na ose X a řemenem podle obrázku.

  22. Nasuňte extruder na držák X pojezdu tak, abyste viděli skrz otvory pro šrouby.
    • Nasuňte extruder na držák X pojezdu tak, abyste viděli skrz otvory pro šrouby.

  23. Šrouby M3x25
    • Šrouby M3x25

    • Zasuňte šrouby M3x25 do otvorů v extruderu.

  24. 2.5 mm imbusovým klíčem přišroubujte tělo extruderu k pojezdu. Ujistěte se, že šrouby jsou řádně utažené. Je-li třeba, dotáhněte je.
    • 2.5 mm imbusovým klíčem přišroubujte tělo extruderu k pojezdu. Ujistěte se, že šrouby jsou řádně utažené. Je-li třeba, dotáhněte je.

  25. Vsuňte stahovací pásku do X pojezdu podle obrázku.
    • Vsuňte stahovací pásku do X pojezdu podle obrázku.

    • Pomůže, pokud si konec stahovací pásky malinko ohnete, směrem od ložisek, před protahováním.

  26. Spoutejte všechny kabely dohromady podle obrázku. Pro zpevnění kabelového svazku můžete použít část filamentu (nejlépe PET nebo ABS, ne PLA !). Na konci ho ohněte tak, aby nevyklouzl ze svazku. Spoutejte všechny kabely dohromady podle obrázku. Pro zpevnění kabelového svazku můžete použít část filamentu (nejlépe PET nebo ABS, ne PLA !). Na konci ho ohněte tak, aby nevyklouzl ze svazku.
    • Spoutejte všechny kabely dohromady podle obrázku. Pro zpevnění kabelového svazku můžete použít část filamentu (nejlépe PET nebo ABS, ne PLA !). Na konci ho ohněte tak, aby nevyklouzl ze svazku.

  27. Naviňte největší kroucenou bužírku na svazek.
    • Naviňte největší kroucenou bužírku na svazek.

  28. Gratulujeme, montáž extruderu je hotová!
    • Gratulujeme, montáž extruderu je hotová!

    • Můžete pokračovat montováním LCD kliknutím na následující odkaz.

    • 6. LCD

Finish Line

2 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

768 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 2

Past 30 Days: 13

All Time: 2,054