Skip to main content
  1. Zadní kryt elektroniky
    • Zadní kryt elektroniky

    • Pravý kryt elektroniky

    • Levý kryt elektroniky

  2. Šrouby M3x10
    • Šrouby M3x10

    • Pojistné matky M3nN

    • Je možné, že elektronika bude vypadat jinak

  3. Uchyťte desku elektroniky k pravému krytu jako na obrázku.
    • Uchyťte desku elektroniky k pravému krytu jako na obrázku.

    • Hlavička šroubu je na spodní straně krytu, pojistná matka sedí na desce elektroniky.

    • Všimněte si správné orientace desky elektroniky (konektory pro uchycení kabelů motorů jsou na straně výřezu).

  4. Šrouby M3x10
    • Šrouby M3x10

  5. Šrouby utáhněte 2.5mm imbusovým klíčem.
    • Šrouby utáhněte 2.5mm imbusovým klíčem.

    • V rámu jsou připravené díry se závitem.

    • Utahujte opatrně, aby nedošlo k poškození vytištěných dílů.

    • Povšimněte si, že kabely od osy X jsou protažené mezi krytem a rámem tiskárny v místě výřezu.

  6. Uchyťte oba kabely k rohu Y pojezdu na straně elektroniky, jako je na obrázku.
    • Uchyťte oba kabely k rohu Y pojezdu na straně elektroniky, jako je na obrázku.

    • Dbejte na správnou polohu spoje stahovací pásky. Při nesprávné poloze může docházet k nárazům pojezdu při posuvech osy Y.

    • Ustřihněte přesahy stahovacích pásek.

  7. Naviňte středně velkou kroucenou bužírku na svazek. Naviňte středně velkou kroucenou bužírku na svazek.
    • Naviňte středně velkou kroucenou bužírku na svazek.

  8. 12V vstupní napájení (kabely vedoucí od zdroje, na pořadí kabelů nesejde) Motor osy Z (na pořadí kabelů nesejde)
    • 12V vstupní napájení (kabely vedoucí od zdroje, na pořadí kabelů nesejde)

    • Motor osy Z (na pořadí kabelů nesejde)

    • Motor osy Y

    • Motor osy X

    • Koncový spínač osy Z

    • Koncový spínač osy Y

    • Koncový spínač osy X

    • Při připojování motorů s konektorem bez klíče dodržujte orientaci vyobrazenou na druhém obrázku

  9. Protáhněte kabely od vyhřívané podložky podle obrázku.
    • Protáhněte kabely od vyhřívané podložky podle obrázku.

    • Protáhněte kabely od extruderu podle obrázku.

  10. Přišroubujte MSPBE konektor na kabel od extruderového topení
    • Přišroubujte MSPBE konektor na kabel od extruderového topení

    • Přišroubujte MSPBE konektor na kabel od topení vyhřívané podložky

    • Na polaritě nezáleží. Vodič s červeným proužkem může být napravo i nalevo.

  11. Podle obrázku uchyťte kabely od extruderu ke krytu elektroniky stahovacími páskami. Nezapomeňte uchytit také filament.
    • Podle obrázku uchyťte kabely od extruderu ke krytu elektroniky stahovacími páskami.

    • Nezapomeňte uchytit také filament.

    • Podle obrázku uchyťte kabely od vyhřívané podložky extruderu ke krytu elektroniky stahovacími páskami. Nechte cca 4 cm volného kabelu pro snadné zapojení do elektroniky.

  12. Neprohoďte napájení vyhřívané podložky a extruderu. Stejně tak neprohoďte kabel termistoru z extruderu i vyhřívané podložky. Při prohození může dojít k vyhoření pojistky (stantardní 5 a 15A autopojistka). Napájení vyhřívané podložky
    • Neprohoďte napájení vyhřívané podložky a extruderu. Stejně tak neprohoďte kabel termistoru z extruderu i vyhřívané podložky. Při prohození může dojít k vyhoření pojistky (stantardní 5 a 15A autopojistka).

    • Napájení vyhřívané podložky

    • Napájení topení na trysce

    • Termistor extruderu (černý kabel z extruderu s nápisem "TEMP")

    • Termistor vyhřívané podložky (bíly kabel z podložky)

    • Motor extruderu

    • Větráček extruderu (bílý kabel z extruderu - zobáček se zacvakne do vedlejšího konektoru - podle obrázku)

    • ZKONTROLUJTE ZAPOJENÍ! Žádný z termistorů nesmí být zapojený na výstup větráčku, jinak dojde k jejich zničení a tiskárna nebude fungovat!

  13. Kabel k LCD s jedním pruhem
    • Kabel k LCD s jedním pruhem

    • Kabel k LCD se dvěma pruhy

    • Pokud Vaše elektronika vypadá jinak, tento krok přeskočte

  14. Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1) Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)
    • Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1)

    • Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)

    • Klíč na konektoru kabelu musí směřovat k vyznečenému klíči na elektronice

    • Pokud Vaše elektronika vypadá jinak, tento krok přeskočte

  15. Pokud jste vše správně zapojili, mělo by to vypadat přibližně jako na obrázku.
    • Pokud jste vše správně zapojili, mělo by to vypadat přibližně jako na obrázku.

  16. 2.5mm imbusem přichyťte levý kryt elektroniky k rámu. Použijte šrouby M3x10.
    • 2.5mm imbusem přichyťte levý kryt elektroniky k rámu. Použijte šrouby M3x10.

    • Utahujte s citem, aby nedošlo k poškození vytištěných dílů.

    • Kryty by měly být uchycené přesně podle obrázku (rovnoběžně proti sobě s tím, že otvory pro uchycení zadního krytu na pravé a levé straně jsou v přímce)

  17. 2.5mm imbusem přichyťte zadní kryt elektroniky k pravému a levému krytu. Použijte šrouby M3x10.
    • 2.5mm imbusem přichyťte zadní kryt elektroniky k pravému a levému krytu. Použijte šrouby M3x10.

  18. Gratulujeme, právě jste sestavili celou Prusa i3 Plus tiskárnu!
Finish Line

One other person completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

768 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 1

Past 30 Days: 8

All Time: 2,071